Nyitóoldal » Kezdőbetű: p » Első 2 betű: pe » Kulcsszó: percepció

percepció szóra releváns szájtok (összesen:33)

Domainekpercepció szóra releváns kivonatokReleváns kifejezésekEgyéb kifejezések a weboldalrólRelevancia
forsense.huA klímaváltozás elleni harc, a fenntarthatóság és a gazdasági növekedés gyakran ütköző érdekei kapcsán fontos látni, a közvélemény hogyan viszonyul ezekhez a kérdésekhez. A klímaváltozással kapcsolatos attitűdök, a klímaváltozás kihívásaira adható válaszok percepciója több korábbi kutatásunknak is…válasz percepció, percepció magyar, percepció korábbifenntarthatóság, gazdaság, társadalom, újrahasznosítás, klímaváltozás6
katalizis.huHatárok- )az egyén mennyire használja rugalmasan. Harmadrészt azt is megmutatja, hogy mennyire képes az egyén saját pszichés ( Akció-, Határok-, Percepció- ) és biológiai motívumainak ( Percepció+, Határok+, Akció+ ) kiegyensúlyozott, rugalmas, kontextusfüggő használatára. A külső és a belső…kíváncsiság percepció, percepció külső, harmónia percepció, percepció belső, határ percepciómotivációs, motívum, viselkedés, érzelem, észlelés4
pszifelmeres.huExtra szenzoriális percepció, ESP vagy érzékszerveken túli észlelés. Ez a pszi jelenségek az a nagy csoportja, amibe a telepátia is tartozik, illetve ez az a területe a parapszichológiának, amivel kutatási szinten a SZINTÉZIS PSZI-Labor foglalkozik. Mielőtt azonban az itt folyó kutatásokra…szenzoriális percepció, percepció esppszi, telepátia, jelenség, kísérlet, szintézis3
geotarget.huAz Ipsos a Geotarget Kft. megbízásából, 2021 decemberétől havi rendszerességű országos online kutatással (Computer Assisted Web Interviewing) méri fel a helyi média lakossági percepcióját.lokális, önkormányzati, újság, médium, tartalomszolgáltató3
exindex.huNem is annyira cuki – az intencióról, a percepcióról, az interpretációról (és sok minden másról)intencióról percepció, percepció interpretációkortárs, jegyzet, szobrászat, műcsarnok, folyóirat3
gvi.huElemzésünkben a kis- és középvállalkozások pénzügyi helyzetének percepcióját vizsgáljuk a nyereségesség és a külső finanszírozási források igénybevétele szempontjából. Az elemzésben emellett - kiegészítve a nagyvállalatok adataival – vizsgáljuk a hazai vállalkozások csődveszéllyel kapcsolatos…helyzet percepció, percepció nyereségesség, kapcsolatos percepció, percepció alakulásgvi, adatbázis, intézet, féléves, egységes2
kepessegkerekito.huTanuláshoz szükséges részképességek fejlesztése, megerősítése, illetve a teljes nyelvi modul rendezése: fonológiai tudatosság, figyelem, finommozgások, grafomotorika, vizuális- és auditív percepció, mozgás-beszéd összerendezése, ritmusérzék, testséma, téri- és síkbeli tájékozódás, szerialitás…auditív percepció, percepció mozgás-beszédnyelés, nyelvlökéses, logopédia, fogszabályozás, beszédhiba1
charminside.huESP-pszichológusként – parapszichológusként -, gyermek- és felnőtt kríziskezelő trénerként, az extraszenzorális percepció és intuitív pszichológiára (ESP) specializációm. A szakrális szertartások, melyek szerint élem az életem, támogat a hivatásomban. Ezzel a szemlélettel, az intuíció és a…extraszenzorális percepció, percepció intuitívcharm, murányi, mentorprogram, hit, esp1
laszloborbely.coachRészletesebben az átalakulás várható folyamatáról: a magunkról és a világról alkotott felfogásunk és ítéletünk ( összesítve: percepciónk) változása, több törődést eredményez ( magunkkal és másokkal egyaránt). Ha nyitottabbak vagyunk mások igényeinek megértésére és támogatására, ők is azok lesznek…összesítve percepció, percepció változásborbély, coach, optimalizálás, motiváció, önismeret1
y-shift.comA látogatói útvonal elemzés célja, hogy vizuálisan prezentálja a folyamatokat, a célcsoportok percepcióinak találkozását a valódi élménnyel.célcsoport percepció, percepció találkozásügyfélközpontú, célj, egybekötött, chatgpt, kutatási1
blackpage.huA PR nem csak sajtókapcsolatokról szól. Az ügyfelek, beszállítók, munkatársak vagy befektetők egyaránt befolyásolják egy vállalat megítélését. Véleményük, percepciójuk alapján hozzák meg a döntést, hogy kit választanak mint vevő, mint partner vagy munkavállaló. Segítünk abban, hogy cégéről…vélemény percepció, percepció alappr, ügynökségi, portfólió, ügynökség, black1
compassioninaction.huAz együttérzést programunkban nem érzésnek tekintjük. Azt értjük együttérzésen, hogy konfliktusainkban is meg akarjuk látni és érteni, ki melyik szenvedő részéből cselekszik épp. Szándékunk és eszközeink vannak arra, hogy átalakítsuk a szenvedés percepcióját együttműködéssé. Így önmagunkról és…szenvedés percepció, percepció együttműködésegyüttérzés, coaching, transzformáció, dinamika, modul1
sunsoma.hu…szempontjából lényeges képességeken van a hangsúly, amik jól fejleszthetőek 5-6 éves kor között. Kiemelném a beszédészlelés, hallási figyelem, hallási differenciálás, szeriális emlékezet, beszédmegértés, vizuális percepció, finommotorika részképességeket, amik közül mindegyik sorra kerül az órákon.vizuális percepció, percepció finommotorikalogopédiai, beszédfejlődés, nyelés, beszéd, dadogás1
merlin.hu…több mint 12 000 főt foglalkoztató Richter Gedeon Nyrt. májustól új vállalati image reklámmal lép hazai és nemzetközi piacainak közönsége elé. A kampány célkitűzése, hogy megerősítse a Richter készítményeinek világszínvonalú minőségével és megbízhatóságával kapcsolatos fogyasztói percepciót. ...merlin, életstílus, célcsoport, communications, ügyfélélmény1
egyetemipolgar.netTöbb évtizedes, alapvetően ideológiai és ezen keresztül társadalomszerveződési folyamatok eredője az akadémiai szféra ma világszerte tapasztalható technicizálódása, „népakarat” alá vonásának kísérlete és finanszírozási kiszolgáltatottsága. A tudomány társadalmi percepciójában politikai…társadalmi percepció, percepció politikaiegyetemi, polgár, autonómia, uncategorized, tudomány1
acsaladinapkozi.huErősíti az immunrendszert, növeli a vitalitást. Fontos szerepet kap a mozgás, a percepció, a testséma, a memória, a figyelem és általában a gondolkodási képességek fejlesztésében is.mozgás percepció, percepció testsémabölcsőde, mozgásfejlesztő, érzelmi, montessori, érzékszerv1
pecsiegyenifejlesztes.huKiemelten fejlesztendő területek: figyelemkoncentráció, memória, percepció, tér- és időorientáció, finommotorika, auditív, vizuális és taktilis figyelem és észlelés, munkamemória, logikus gondolkodás, anyanyelvi és aritmetikai képességek, vizuomotoros szem-kéz koordináció, szerialitás…memória percepció, percepció időorientációbelvárosi, kiscsoportos, tanulásmódszertan, iskolaelőkészítő, nevelési1
gerevichjozsef.huBácskai Erika, Czobor Pál, Gerevich József: A dohányzás biológiai, szociális prediktorjellemzői és az általános egészség percepciója. In: Gerevich J, Bácskai E. (szerk.) Agresszió, öngyilkosság, addikció. Noran Libro, Budapest, 2017, 153-170.egészség percepció, percepció gerevichagresszió, pszichiáter, öngyilkosság, noran, libro1
fejlesztopagony.hu…az iskolai kihívásokkal. A 90-120 percig tartó széles körű felmérés, szülői konzultációval kezdődik. A felmérésen a vizuális és auditív percepciókat, térérzékelést, téri tájékozódást, elemi mozgásokat, testsémát, kinesztetikus emlékezetet, a memóriát, beszédkészséget, általános…auditív percepció, percepció térérzékelésházirend, webhely, útvonaltervezés, tiszakécske, iskolaelőkészítő1
csicsergokiado.huA szerző egy egész tanévet átölelő, tematikus, 65 foglalkozásra lebontott tervezetben mutatja be az általa már évek óta alkalmazott komplex, anyanyelvi és részképesség-fejlesztő programot, amely jól használható a mindennapi fejlesztések során. A mozgás, a testséma, a percepció fejlesztése mellett…testséma percepció, percepció fejlesztéscsicsergő, foglalkoztató, füzet, megrendel, gyakorlás1
green-city.huA belépő tagországok vállalják, hogy a többi országhoz hasonlóan létrehozzák az alapokat a paradigmaváltáshoz: a növények és zöldterületek jelenlegi hibás “költséges dekoráció” percepcióját alapos tudományos adatmegosztás, kutatások révén az “értékes gazdasági és szociális alapigény” szintjére…dekoráció percepció, percepció alaposmozgalom, charta, hollandia, nonprofit, minősítő1
devianciakutatas.huKutrovátz Kitti: A közös időtöltéssel kapcsolatos percepciók - szülők és kamaszok perspektívája.kapcsolatos percepció, percepció szülőkutatócsoport, kutatási, hallgató, szociológia, alkohol1
dkik.huElkészült a MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) márciusi Gazdasági Havi Tájékoztatój, benne: A hazai vállalkozások pénzügyi helyzetének percepciója 2021 januárjában (letölthető magyar és angol nyelven).helyzet percepció, percepció januárjábangazdaság, kamara, iparkamara, szakképzés, mki1
yogin.huTöbb, mint 8 éve képzünk jógatanárokat az Usában és Magyarországon. Sok nagyszerű tanár, számos stílust képviselve, karöltve, egymásnak adva a stafétát, békességben. Egyikünk jógája sem jobb, mint a másiké, mindannyian az egészhez teszünk hozzá azok percepciójában, akik járják és becsülettel…hozzá percepció, percepció becsületjóga, vízöntő, szükséglet, éra, kurzus1
okoskocka.huA komplex eszközrendszert hét eszköz alkotja. Az eszközök az egyes mentális funkciók fejlesztését szolgálják. A hét funkció a vizuális percepció, az akusztikus percepció, a számolás, a testséma, a térészlelés, anyanyelv, valamint a mese-, szövegértés.vizuális percepció, percepció akusztikus, akusztikus percepció, percepció számolásköszöntő, észlelés, szövegértés, vizuális, számolás1
halco.huReleváns jelentése: “A relevancia latin eredetű szó, jelentése: fontosság, jelentőség, jelentékenység. A relevancia a hétköznapi formájában „releváns”. A releváns szó leggyakoribb jelentése: a tárgyhoz tartozó vagy kapcsolódó dolog, röviden: idevágó.percepció jelentéspodcast, releváns, adekvát, operatív, agglomeráció0
karolyszabo.hu…Magyar… Installációk, installatív munkák… október 24, 2023november 15, 2023… Várni… október 16…steril percepció, percepció gyakorlatinstalláció, szabó, károly, kenyér, emlékmű0
pressinform.hu…van a cég, a termékek, a menedzsment és a munkatársak piaci reputációjára, értékére is. Három évtizede segítünk vezető vállalatok, termékek és topmenedzserek márkáját építő döntéseket hozni, előre felismerni, hatékonyan kezelni a döntéseikben rejlő kommunikációs lehetőségeket és kockázatokat.százalék percepcióstratégiai, marketingkommunikáció, tartalomgyártás, coaching, reputáció0
artkartell.huÚj sorozatunkban heti rendszerességgel egy művész egy adott művének sztorijáról mesél, elsőként Marosi Panni. Locsmándi Luca rovata.hullámzó percepció, sztori, fókusz, dudás, andrea0
brusszelintezet.hu…standardizált források által nyújtott információk alapján rögzíti és elemzi. Az incidenseket hét különböző kategóriába soroló monitoring munka forrásai többek között: az Intézet saját Kutatási és Incidenskövetési Csoportjának forrásai, a sajtóban és a közmédiában fellelhető információk, valamint…percepció kutatásintézet, brüsszel, antiszemita, kutatási, fellelhető0
biztonsagpolitika.huFüggetlen internetes portál, hiteles, szakértői elemzéssel és értékeléssel a külpolitika, illetve a védelem- és biztonságpolitika területérőlenergiabiztonság percepció, percepció közép-európabiztonságpolitikai, nato, háború, konfliktus, szakkollégium0
yzfolyoirat.huA HELYBEN MARADÁS TÖBBGENERÁCIÓS KÉRDÉS? GONDOLATOK ÉS ADATOK A KÁRPÁTALJAI MAGYAR FIATALOK LOKÁLIS IDENTITÁSÁRÓLeu percepció, percepció fiatalfolyóirat, pdf, ifjúság, identitás, szerkesztőség0
vallaskutato.roVallás és egyház a változó társadalomban. Vallástudományi konferencia december 7-8. Kolozsvártársadalmi percepció, percepció erdélyintézet, erdélyi, társadalom, könyvtár, egyház0